Nefrologija

Razbijanje bubrežnih kamenaca

Alica

Poštovani!

Imam bubrežne kamence u oba bubrega i to otprilike veličine 0.6cm
(desni 2 komada a lijevi 3 komada).Do sada su kamenci izlazili prirodnim putem ali uz mnogo bolova.Saznala sam da postoji neinvazivna metoda razbijanja kamenaca ali ništa više od toga.
Molim Vas da mi objasnite o kakovoj se metodi radi i da li bi mi taj oblik rješavanja kamenaca preporučili.
Unaprijed se zahvaljujem!

prof. dr. Petar Kes

Upit: kamenci
Ne postoji indikacija za razbijanje kamenaca - kamenci opisane veličine mogu se izmokriti (obzirom da su mali teško ih je razbiti, a nije mi niti poznato kakve su građe). Ako bude indicirano primijeniti metodu "razbijanja" kamenaca urolog će Vam ukratko objasniti o čemu se radi.
S poštovanjem,
Prof. dr. Petar Kes