Nefrologija

Bubrezni kamenac?

Zvone

Postovani,

Prije 2 godine sam dobio strasne bolove u podrucju desnog bubrega a datortomografija, rentgen i kontrast rentgen su pokazali kamenac u desnom bubregu. Zanima me par stvari...

1) Zanima me kako se moze saznati kakav je tip kamenca (npr. kalcij ili neki drugi)? Zelim da se pravilno hranim ali ne znam sta treba a sta ne treba jesti?

2) Koje cajeve preporucujete za otapanje i razbijanje kamenca?

Pozdrav,
Zvone

prof. dr. sc. Petar Kes

Poštovani, odgovori na Vaša pitanja su:
1. da
2. prvo je potrebno saznati sastav kamenca - ipak, uloga čajeva u otapanju vačine kamenaca je upitna.
S poštovanjem, prof.dr.sc.Petar Kes