Nefrologija

cista

ema

Poštovani,
urađen mi je UZ abdomena. Nalaz vezan za bubrege glasi ovako:
"Bubrezi su uredne veličine (110mm), položaja, očuvane širine parenhima, desno je naglašena vaskularna petlja, a lijevo se vidi oskudna mikrolitija i cista u sinusu prečnika 10mm."
Eho nalazi na jetri, pankreasu, slazeni, žučnoj kesi, mokraćnoj bešici su uredni.
Molim vas da mi preporučite šta bi trebala učiniti po pitanju daljeg ispitivanja i o čemu bi naročito trebala voditi računa (ishrana ili lijekovi koje bi možda trebala izbjegavati, npr.) da bih izbjegla eventualne komplikacije.
Unaprijed zahvalna i poprilično zabrinuta

prof. dr. sc. Petar Kes

Poštovana, najvjerovatnije se ne radi o ozbiljnijoj bolesti mokraćnog sustava. Solitarne ciste (koja je opisana i u Vas) relativno su česte i dobročudne. Ipak, dodatna nefrološka obrada jasnije bi odredila Vaše zdravstveno stanje. S poštovanjem, Prof.dr.sc. Petar Kes