Nefrologija

cistitis

Dzenita

Bolujem od upale mokracne besike (cistitis) vec sedam godina. Postajem ocjna iz dana u dan jer nevidim svjetlo na kraju tunela. Ni sama neznam sta sve nisam probala. Od tradicionalne medicine (narodne) do skupih lijekova. Cini mi se da mi nista ne pomaze. Svo ovo vrijeme pijem nitrofurantoin po potrebi, unosim ogromne kolicine C vitamina (limun, kapsule brusnice, sok od borovnice itd.). Najduzi period bez nitrofurantoina je dva - tri mjeseca. Bojim se da li mi lijekovim mogu prouzrokovati neke probleme. Neznam vise sta da radim ocajna sam. Ako neko nesto zna ili je uspio da se izlijeci od ovog PLEASE HELP ME.

prof. dr. sc. Petar Kes

Poštovana, recidivirajuće upale mokraćnih puteva moguće su u osoba s anomalijama mokraćnog sustava, kamencima, slabijim imunitetom, kao i onima koji su izloženi ponavljajućim infekcijama - spolni partner?
Osim bakterija postoje i drugi infektivni mikoorganizmi koji se ne mogu otkriti na klasičnim podlogama za uzgajanje bakterija - klamidije, mikoplazme...Kakav je nalaz ginekologa - moguće su vezane infekcije. Obratite se za pomoć internisti-nefrologu. S poštovanjem, prof.dr.sc. Petar Kes