Nefrologija

Deflux

Dubravko

Postovani !

Molim Vas da mi ukratko objesnite sto je to DEFLUX.
Naime, moje dijete (curica od 8 godina) lijeci cistitis 2 godine. Tijekom zadnje cistoskopije i slikanja mjehura (svibanj 2005.) otkriven je reflux II. stupnja, a lijecnica specijalista nam je savjetovala da se raspitamo o deflux-u. Obzirom da nisam pretrazivanjem nasao nikakav konkretan odgovor, molim Vas da mi odgovorite (ovim za svaku pohvalu vrijednim site-om) u skorije vrijeme. Unaprijed HVALA !

prof.dr.sc. Petar Kes

Dragi Dubravko,
radi se o liječenju VUR-a endoskopskim pristupom. Pod kontrolom oka se kroz cistoskop ubrizgava umjetno sredstvo (polytef pasta) ispod sluznice mjehura u područje tunela čime se postiže učvrščenje uretera (mokraćovoda )i ušća. Tim postupkom korigira se refluks. Procedura sigurna i jednostavna, ev. se mora ponoviti u manje od 30 % slučajeva.
Srdačni pozrdravi,
Prof. dr. P. Kes, internist i nefrolog
Mr. sc. dr. Đ. Šešo Šimić, pedijatar