Nefrologija

Mokrenje

Ivan

Imam 16 godina i imam problem u vezi s mokrenjem.
Kad idem na WC,obavim nuždu, i za 5 minuta opet osjetim potrebu za mokrenjem,a kad idem opet na WC nešto malo mokraće izlučim i onda opet isto.
Ili kad se dignem ujutro,idem obavit nuždu,(ne pijem nista cijelo jutro)i poslje nakon 1 sata opet moram na wc jos jedno 2 puta.(dan prije popijem oko 1.5 l max).

Da li se tu radi o nekoj upali,bolesti ili je to normalno?

prof.dr.sc. Petar Kes

Dragi Ivane,
za odgovor na Vaše pitanje trebate ipak obaviti i neke pretrage.
Javite se urologu koji će Vam vrlo vjerojatno preporučiti osim rutinskih urina i urinokulture i UZV te urodinamiku.

Pozdravi,

Prof. dr. P. Kes, internist
Mr. sc. dr. Šešo – Šimić, pedijatar