Nefrologija

KAMENAC

BRANKO

MOLIM VAS DA MI ODGOVORITE ,
ŠTO BI MI SVE MOGLO POMOĆI U RASTVARANJU BUBREŽNOG KAMENCA,VELIK JE NEGDJE OKO 2-3- MM,NARAVNO OSIM PIJENJA PUNO TEKUĆINE?

prof.dr.sc. Petar Kes

Poštovani, ako se radi o anorganskom kamencu promjera 2 do 3 mm najčešće je dovoljno piti nekoliko litara tekućine dnevno i uz istovremeno uzimanje spazmolitika (lijek koji relaksira mišiće uretera i smanjuje bol) da se izmokri kamenac (koji se nalazi u pijelonu ili ureteru). S poštovanjem, prof.dr. Petar Kes