Nefrologija

dijaliza,da ili ne

Biljana

Molim informativni savjet.Imam 67 god.,dijag.kronični glomeruolonefrits, u smislu term.insuficij. - Pomoću ljekovitih čajeva i djelimične dijete održavam ove vrijednosti : kreatinin 245,urea 23,urati 5o8, kalij 5. -Svi ostali nalazi su mi u granicama normale.- Da li uz takve nalaze mogu do
daljnjega bez dijalize? - Mišljenja liječnika su različita, ja osobno se osječam dobro bez ikakvih poteškoća.Bila bih zahvalna da čujem još nečije stručno razmišljanje.

prof. dr. sc. Petar Kes

Poštovana,
na temelju onoga što ste napisala, radi se o kroničnom zatajenju bubrega. Laboratorijske analize su nepotpune. Nije napravljen (ili niste naveli) klirens kreatinina. Obzirom na koncentraciju kreatinina i ureje u serumu mogu pretpostaviti da bi bio/je >20 ml/min - što odgovara III stadiju kroničnog zatajenja bubrega (u kojem dijaliza noj nije indicirana).
Rad konačne prosudbe i savjeta obratite se internisti-nefrologu.
S poštovanjem,
prof.dr.Petar Kes

sasa

Obzirom da doma imam gospođu sa istom dijagnozom (kronični glomerulonefritis)kao i VI, možete li mi reći kakve ljekovite čajeve koristite i gdje ih se može kupiti?

Hvala