Nefrologija

Dijeta nakon odstranjenja bubrega

Dean

Poštovani,

mojoj majci je odstranjen bubreg zbog ustanovljenog tumora. Molim vas da mi navedete koja se hrana i piće preporučuje u ovim okolnostima, odnosno, koje od dosadašnjih namirnica treba reducirati ili izbjegavati.
Zahvaljujem se,
Dean

prof.dr.sc. Petar Kes

Poštovani, nefrolog treba procijeniti funkciju preostalog bubrega, te ako je potrebno preporučiti prehranu primjerenu bubrežnom bolesniku. Nedavno je izdana knjižica "Prehrana bolesnika sa zatajenjem bubrega"(izdavač Hrvatsko društvo za nefrologiju, dijalizu i transplantaciju), besplatna je i može se dobiti kod liječnika u centrima za dijalizu. S poštovanjem, prof.dr.Petar Kes