Nefrologija

molim odgovor

keti

Kratka povijest bolesti: 2000. 2 operacije odstranjivanja kamena u bubregu ( prvo lijevom te za 4 mjeseca desnom ). Od tada svako malo, godisnje bar 2 puta nakupine pijeska i uz to nezaobilazni bolovi ( kolike ).

Trenutno imam bolove, sumnjaju na pijesak, koristim voltarene, spasmexe, rowatinex i uvin čaj. Kad ne popusti ni nakon toga, hitna na inekciju.

Prosli mjesec imala sa vaginalno krvarenje od točno 28 dana te su me dali da napravim analizu koju cu vam sad prerdstaviti :

eritrociti: 4.8
hemoglobin: 115
mvc : 84
hematokrit : 0.34
leukociti : 5.0
UIBC : 73.1 H
kr-klirens: 0.86

ostalo u granicama.

S obzirom na snizen klirens ( normalno 1.30-2.10 ) i sadasnje ponovne bolove ( uz koje sam dobila opet preuranjenu menstruaciju ). Sto mi je ciniti. Imam 29 godina. Kod nefrologa sam narucena tek krajem 1 mjeseca. Molim vas za savjet.

prof.dr.sc. Petar Kes

Poštovana, mislim da nefrolog treba razmotriti mogućnost poremećaja metabolizma kalcija; klirens treba odrediti preciznije - npr. radioizotopnom metodom; poremećaj hormonalnog ciklusa treba razmotriti posebno. S poštovanjem, prof.dr. Petar Kes