Nefrologija

glomerulonefritis

SAŠA

Poštovani želim vas pitati sljedeće:
Imam 21g. i već 4 g. bolujem od iga glomerulonefritisa,super se osjećam ne osjećam nikakve poteškoće nalazi urea uvijek oko 6,kreatinin 80-90,klirens u granici normale jedino proteinurija je oko 1 gram u 24h.Čitao sam da je ova bolest jako spora, pijem tritace 10 mg dali će doći do najgoreg (dijalize) ili ću možda cijeli život nalazi ostati ovakvi kakvi su sada dali je moguće da bolest stagnira?Pitam sve ovo zato što se osjećam jako dobro i nadam se da će tako ostati
PUNO VAM SE ZAHVALJUJEM NA ODGOVORU!!!!!!!

prof.dr.sc. Petar Kes

Poštovani, bolest će postupno napredovati. Moguće je usporiti bolest pravilnim liječenjem i to poglavito: kontrolom arterijske hipertenzije (ako se već razvila) i proteinurije (koja već postoji). Ključni (ali ne jedini) lijekovi mogu biti AC inhibitori/blokatori receptora za angiotenzin, pravilna prehrana, doziranje fizičkog napora...najbolje će Vas savjetovati liječnik internista-nefrolog koji vodi brigu o Vama. S poštovanjem, prof.dr. Petar Kes