Nefrologija

Idem na dijalizu, sto sada da radim?

Adem

Postovani
Pokusat cu biti sto kraci,i sto jasni.
Imam 24 godine zivim u bihacu ,prije 7 mjeseci krenuo sam na hemodijalizu .doktor je ustanovio dijagnozu;:
::insuff.remalis chr.terminalis
Hyperteniso arterialis.
anemia sec
a-v fistlea antebrachi lat .sin
Hemodyalysis chr.intermittensm .- kreatinin mi je bio jako visok 1708.
eh mene zanima : Posto u Bosni nema bas adekvatnog programa za transplataciju itd . mene zanima mozete li mi reci u kojoj bih ja zemlji mogao uraditi transplataciju pod kojim uslovima koja procedura itd. posto sam ja jos u nekom soku itd a veoma sam mlad i ne zelim trajno ici na dijalizu zelim nesto uciniti . pa vas molim da me savjetujete ili me uputite na pravu adresu date neki savjet sto da radim. jer na dalje lijecenje osim dijalize u Bosni ne mogu racunati. unaprijed veliko HVALA
ADEM

prof. dr. sc. Petar Kes

Poštovani,
u R. Hrvatskoj nažalost, nemamo program transplantacije bubrega koji je predviđen da bude na usluzi stranim državlajnima. S poštovanjem, prof.dr.sc. Petar Kes