Nefrologija

pijelon fisus

Ema

Molila bih Vas da mi objasnite sta je to pijelon fisus i da li se to moze izlijeciti.

prof.dr.sc. Petar Kes

Poštovana, radi se o poremećaju (anomaliji) u razvoju mokračnog sustava odnosno bubrežne nakapnice (pijelona)-umjesto da je cjelovita nakapnica je rascijepljena tako da se (obično) gornja skupina čašica drenira u jednu, a srednja i donja skupina čašica u drugu nakapnicu. Obzirom da se radi o poremećaju u razvoju bubrega isti se ne može ispraviti lijekovima, a anomalija obično nema takvo značenje da bi je trebalo ispravljati operacijom. S poštovanjem, prof.dr. Petar Kes