Nefrologija

ketoni,proteini,eritrociti u krvi..??

morena

Radila sam pretrage krvi i urina,sto se tice krvi sve je u redu,ali su mi se u urinu nasli ketoni u tragovima,proteini su oznaceni vrijednoscu 1,a sediment urina L 8-10; E 1-3, mnogo plocica epitel i dosta sluzi!mozete li mi reci na sto to ukazuje? Naime,za vrijeme tih pretraga imala sam upalu uha i grla,te pila antibiotike. hvala unaprijed

prof.dr.sc. Petar Kes

Poštovana, tijekom uzimanja nekih lijekova (antibiotika) može doći do pojave lažno pozitivnih nalaza u mokraći (poneka i u krvi). Zbog toga preporučam da ponovite nalaze mokraće nakon prestanka uzimanja antibiotika (niste napisali o kojem se antibiotiku radi). S poštovanjem, prof.dr. Petar Kes