Nefrologija

savjet u vezi bubrega

Stjepan

Poštovani,

UZV-om abdomena ustanovljeno je da u donjem polu lijevog bubrega imam cističnu formaciju 41x42x42mm. (??)
Uz to i permanentnu bol u leđima u visini bubrega.
Obzirom da mi je rečeno da se javim na ponovni pregled za 6.mjeseci, molim da mi ako je moguće odgovorite je li to u redu, nije li to prevelika cista i može li napraviti problema u funkciji bubrega.
Zahvaljujem

prof.dr.sc. Petar Kes

Poštovani, cista u donjem polu Vašeg lijevog bubrega je velika, ali je još važnija dinamika kojom se možebitno povečava. Kada se utvrdi postojanje ciste potrebno je napraviti dodatne laboratoprijske pretrage krvi i mokraće, a po potrebi i neke druge dijagnostičke pretrage. Obzirom da ste na kontrolu naručeni za 6 mj. (nefrolog/urolog?)pretpostavljam (niste mi napisali) da se laboratorijske pretrage bile uredne. S poštovanjem, Prof.dr.Petar Kes