Nefrologija

mobilan bubreg ili?

anci

Imam 28 godina i jednu nedoumicu. Pre par godina sam pocela sa desne strane stomaka da opipavam nesto tvrdo i pokretljivo. U lezecem polozaju ne bih nista mogla da opipam.Otisla sam kod doktora i na ultrazvuku je bilo sve uredu. Iako se na ultrazvuku nista nije videlo, doktor me je ubedio da imam mobilan bubreg i da je potrebno da se ugojim. Po prirodi sam mrsava i od tada sam se mozda i ugojila par kilograma ali sada mogu bukvalno uvek da napipam to sto moj doktor zove bubregom.I dalje nista ne opipavam u lezecem polozaju. Moja nedoumica je vezana za to da sam na Internetu procitala da kod mobilnog bubrega bubreg propada nekoliko cetimetara, a ja moj bubreg osecam ispod rebara. Da li treba to da me brine i da li mi vi savetujete da pronadjem drugog doktora?
Unapred hvala!

Prof. dr. sc. Petar Kes, dr. med.

Poštovana, bubreg je moguće napipati kada je osoba jako mršava ili kada je bubreg povečan. Bilo bi korisno da pitate za mišljenje i drugog liječnika. S poštovanjem, prof.dr.P.Kes