Nefrologija

Nalaz urina

Nina

Štovani,
imam 32 godine. Prije dva mjeseca tijekom rutinske kontrole urina bili su mi povišeni: u kemijskom nalazu -leukociti 75 leu/ul (dozvoljeno do 25), čistoća zamućen, a mikroskopski: leukociti 45/ul (do 10), epitel pločasti 55/ul (do 28) te sluz 38/ul (do 28). Urinokultura sterilna. Pila uvin čaj, te tu i tamo kapsule brusnice. Danas nalaz: kemijski-leukociti 250 leu/ul (dozvoljeno do 25),čistoća zamućen, a mikroskopski: leukociti 22/ul (do 10), epitel pločasti 38/ul (do 28) te sluz 15/ul- u redu (do 28). Sve ostalo je i prvi i drugi put u granicama. Urinokultura opet sterilna. E sad, moja doktorica se ne uzbuđuje, kaže da to nije ništa. A ja pak planiram ići na drugo dijete i ne da mi se usred trudnoće gazit po nekim pregledima i brinut se hoće li sve bit u redu. Zato Vas molim da mi i Vi prokomentirate nalaz i date savjet. KKS sve u redu. Nikakvih simptoma nemam. U doba prvog nalaza je bio povećan iscjedak ili nešto takvo, što je nakon čaja i brusnice nestalo, a nalaz je opet ovakav.
Unaprijed zahvaljujem.

Prof. dr. sc. Petar Kes, dr. med.

Poštovana, napravite i ginekološki pregled. S poštovanjem, prof.dr.P.Kes