Nefrologija

nestabilni mjehur kod djeteta

Vanesa

Postovani, troipol godisnjoj curici dijagnosticiran je nestabilni mjehur. Na terapiji ditropanom smo 1 mj no nema pomaka na bolje. Tegobe su ucestali pritisak na mokrenje, bjezanje mokrace, nagli osjet hitnosti ,pogotovo u poslijepodnevnim satima., Urodinamikom je utvrdeno da je kapacitet mjehura izrazito mali i inosi svega 33 ml. Nema rezidualnog urina. uZIMA 2X2 MG DITROPANA I IMA 13 kg.Kakve su prognoze i moze li se to trajno izlijeciti...

prof.dr.sc. Petar Kes

Draga Vanesa,
mjesec dana terapije vrlo je kratko vrijeme da se učine terapijski pomaci kod nestabilnog mjehura. Sjetite se da je Vaša curica 3 i pol godine "učila" mokriti po krivom obrascu i da bi se to ispravilo potrebno je osim savjesnog uzimanja Ditropana i uporno vježbati - sigurni smo da su Vas i o tome informirali. Vježbom bi se malecki kapacitet trebao povećati i tegobe bi se trebale postepeno smanjiti. Ne gubite upornost!
Srdačno Vaši
Prof. dr.sc. Petar Kes, internist i nefrolog
Mr.sc. dr. Đurđica Šešo Šimić, pedijatar