Nefrologija

Oticanje zglobova i koljena

Ana

Postovani,
mojoj majci otice zglob i koljeno lijeve noge. Nalaz urina je uredan kao i krvna slika. Osjeca u nozi vrucinu. Ne prima nikakvu terapiju, pa me zanima Vase struco misljenje.
Unaprijed Vam se zahvaljujem.

prof. dr. sc. Petar Kes

Poštovana,
dali ste suviše malo elemenata za dijagnozu - postoji mogućnost da se radi o artritisu - degenerativne promjene (ako se radi o starijioj osobi). Vaša majka treba se javiti obiteljskom liječniku, a ako on ne uspije riješiti problem - reumatologu.
S poštovanjem,
Prof. dr. Petar Kes