Nefrologija

Peckanje!

Lela

Molim vas da li od folne skiseline folic acid sa e i d vitaminom moze biti malo mutna mokraca i da pecka pri mokrenju?

prof.dr.sc. Petar Kes

Poštovana, odgovor na Vaše pitanje je potvrdan (prvi dio), a napomena je da ne pretjerujete s vitaminom C (ne više od 1 g/dan) radi stvaranja kristala oksalata (drugi dio). S poštovanjem, prof.dr. Petar Kes