Nefrologija

pH urina

Ivy

Poštovani,

ne znam da li je ovo pravo mjesto za upit o mom problemu no molim Vas ako je moguće da mi odgovorite na sljedeće-trudna sam 8 tjedana i kod analize urina utvrđena mi je pH =8 te je u komentaru navedeno da ima dosta amin...( nesto ) fosfatne soli i nesto sluzi te epitelnih stanica.
Molim Vas da li je ovaj pH zabrinjavajuci kao i ostali dio nalaza.
Naglašavam da sam pred tjedan i pol bila na terapiji eritomicinom 4x0,5 i da li možda to utječe na nalaz.

Osim toga u nalazu urinokulture pronađene su saprofitne bakterije 10 na 3 pa me zanima kakve su to bakterije i da li se trebam brinuti zbog njih.

Srdačan pozdrav,

prof. dr. Petar Kes

Upit: pH mokraće
Poštovana,opis nalaza mokraće je nepotpun. Ono što ste opisali nije zabrinjavajuće. Saporfitne bakterije i oznaka 10 na 3 nisu od terapijskog značaja. Više bi me zanimalo zbog čega ste liječeni eritomicinom u prvom trimestru trudnoće - vrsta infekcije, uzročnik?
S poštovanjem,
Prof.dr.Petar Kes