Nefrologija

Pitanje----hitno!!!!!!

Anita

Zanima me što znači ako imam velik broj plošastih epitela, puno sluzi i urata u urinu? Molim vas odgovor što prije! hvala!

prof.dr.sc. Petar Kes

Postovana, sve to zajedno ne mora znaciti nista bitno. Potrebno je razgovarati s lijecnikom, navesti mu svoje mozebitne tegobe i simptome, a zatim napraviti analizu urina - sedimet, urinokultura; kao i napraviti neke temeljne nefroloske analize iz krvi: kreatinin, urati, uricna kiselina, elektroliti, SE, KKS; ev. ultrazvuk bubrega...ali sve to tek nakon razgovora s lijecnikom koji ce eventualno usmjeriti pretrage i u nekom drugom smijeru. S postovanjem, prof.dr.sc. Petar Kes