Nefrologija

pomoc

ljiljana

Pronasli su mi lekari u mokraci bakteriju eserihija koli, pa htela bi da mi pomognete koji je nacin lecenja i dali se uopste leci ova bolest

prof.dr.sc. Petar Kes

Poštovana, E, coli je najčešći uzročnik upala mokraćnih puteva. Liječenje se provodi ako postoji klinička slika (simptomi infekcije), pozitivni nalaz u mokraći (nitriti +, bakterije i leukociti u sedimentu mokraće...) i/ili izolirana bakterija u značajnom broju (bezbroj) u urinokulturi. Potrebno je ispitati osjetljivost bakterije(a) na antibiotike/uroseptike. Terapiju treba dati ciljano: antibiotik na koji je bakterija najviše osjetljiva. S poštovanjem, prof.dr. Petar Kes