Nefrologija

Povišen kreatinin

Mirta

Poštovani!
Nedavno sam vadila krv i kreatinin mi je bio 87,ali mi je liječnik rekao da je to zbog toga što nisam pila vode(inače malo pijem tekućine).
Prije 5 mjeseci(u ožujku) sam obavila ultrazvuk abdomena i bubrezi su bili u redu,osim što mi je desni bubreg mobilan.Moram li biti zabrinuta ili što?Nikada nisam imala nikakve upale bubrega ni slično,a u leđima i trbuhu osjećam stalne,tupe bolove.Da li je to zbog iritabilnog kolona i promjena kralježnice,ili je nešto s bubrezima?
Hvala unaprijed!

prof. dr. sc. Petar Kes

Poštovana,
nalaz koji ste naveli govori za normalnu koncentraciju kreatinina u serumu.
Ne morate biti zabrinuti.
S poštovanjem,
Prof. dr. Petar Kes