Nefrologija

Proteinourija

Jasna

Poštovani,
nakon vise nalaza utvrdjena mi je povecana kolicina bjelancevina u mokraci(Klirens kreatinin 4,6;bjelancevine 0,62blunk.
Misljenja doktora je bilo "afekcija bubrega neznanog datuma,te u slucaju trudnoce pratiti mogucnost daljnjeg ostecenja bubrega".
Nakon neunosenja velikih kolicina bjelancevina u organizam nalazi su u razmacima od dva mjeseca pokazali sledece:
bjelancevine 0,5;klirens kreatinin 2,17
bjelancevine 0,37;klirens kreatinin 1,55
bjelancevine 0,36;kreatinin 1,5, a mokracna kiselina mi je tada bila 1,39.
Misljenje doktora je bilo da bi moguca trudnoca bila rizicna i po zivot opasna.Imam 23 godine i to bi mi bila prva trudnoca.
Strasno sam uplasena i molim vas da mi kazete vase misljenje o trudnoci i mogucim posljedicama.
Hvala!

prof. dr. sc. Petar Kes

Poštovana,
uvidom u predočene nalaze zaključio sam da je u Vas prije eventulane trudnoće potrebno postaviti točnu dijagnozu bubrežne bolesti i po mogućnosti provesti liječenje.
Obratite se za pomoć specijalisti: internista-nefrolog.
S poštovanjem,
prof. dr. sc. Petar Kes