Nefrologija

savjet

sejad

labaratorijski nalaz SE 17/38, šuk 6,5, asat 28, alat 52, kolesterol 6,5 trigliceridi 3,5. godina 46 visina 180, kg 95. bolest hidronefroza bubrega, lijevi izvađen, a na desnom rađena pijelo plastika. molim vaše mišljenje glede ovih labaratorijskih nalaze.

prof.dr.sc. Petar Kes

Štovani, nalazi koje ste naveli nisu u direktnoj vezi s funkcijom bubrega (jedan odstranjen, a drugi operiran i promijenjen)? Tumačenje nalaza izvan tog okvira je kako slijedi: GUK - granično povišen; ALT - granično povišen; ukupni lipidi - povišeni; trigliceridi - povišeni (gotovo dvostruko); sedimentacija eritrocita - ubrzana (umjereno). s poštovanjem, prof.dr.Petar Kes