Nefrologija

Urin- cudan miris

Antonela

Postovani,
vec unazad mjesec-dva osjecam neki cudan miris u urinu. Miris nekog voca, dzema.
Kupila sam u apoteci indikatore za glukozu u urinu i nije nista pokazalo- tacnije, u redu je.
Sta bi to moglo da bude?
Secer sam kontrolisala skoro, povisen je- skoro na granici. Ali, glukoze u urinu nemam.

Da li je ovo nesto sto bi trebalo da me zabrine. Taj miris nije prisutan bas svaki dan. Ali vrlo cesto u zadnjih dva mjeseca.

Da li bi moglo biti u pitanju neko oboljenje bubrega, nesto sto bih trebala da kontrolisem??

Zahvaljujem puno unaprijed.

prof.dr.sc. Petar Kes

Štovana, javite se liječniku opće medicine, a kada izložite problem vjerujem da će odrediti da se minimalno naprave kemijska analiza mokraće, pretraga sedimanta mokraće i bakteriološka analiza mokraće (urinokultura). S poštovanjem, prof.dr.petar Kes