Pulmologija

bol

franka

Zadnja dva tjedna osjećam bol karaktera probadanja, srednje jaku u leđima , osobito između i ispod lopatica koja se ponekad širi prema prednjem lijevom dijelu prsnog koša. Imam osjećaj da me bole "pluća". Ne kašljem, nemam temperaturu, bol se pojačava kod izdisaja. Pušim u zadnje vrijeme puno( oko 10 cigareta dnevno). Molim Vas objašnjenje pojave ove boli, zbog koje se osjećam slabo i malaksalo. Imam 25 godina . Unaprijed zahvaljujem.

doc. dr. Neven Tudorić

U ovakvim situacijama, ako smetnje potraju, preporučuje se rentgenska slika pluća. U slučaju urednog nalaza misliti na mišićnu nol, bol radi smetnji s kralješnicom, jednjakom i sl. U vašoj dobi se vjerojatno radi o mišićnoj boli. U slučaju patološkog nalaza rtg.-a specijalist će odlučiti što dalje.