Pulmologija

BOLOVI KOD KASLJANJA

MAGOS

Nakon viroze koja se prosirila na bronhitis sa jakim ali produktivnim kasljem, u prvi mah pojavili su se bolovi misica sa obje strane rebara, ocito kao rezultat naprezanja zbog kaslja.
U zadnja 4 dana pojavili su se ostri bolovi ispod lijevog rebrenog luka,
u visini gusterace, ali bez simptoma u prsnoj kosti("zlicici"blunk, vec samo
kod kaslja.Sada je osjetljivo i na dodir-lagani pritisak.
Da li je moguce da je zbog kaslja doslo do ostecenja osita-dijafragme ?
Ili je najvjerojatnije gusteraca ?
Što bi još moglo biti ?

doc. dr. Neven Tudorić

Vjerujem da su smetnje do danas popustile. Upala gušterače nije osobito vjerojatna. Smetnje mogu biti uzrokovane kašljem ( mišićna bol) što svakako ne znači oštećenje ošita. Ako su se pogoršali opći simptomi (temeperatura i sl) moguća je pojava komplikacija bronhitisa, evtl. upala pluća s upalom plućne maramice.