Pulmologija

coin lezija

zoran

Zamolio bih vas da mi date komentar na sledecu mogucu dijagnozu.Na RTG-u pluca konstatovano je sledece:U ll MRP dex delom jasno ogranicena ovalna mekotkivna senka precnika do 15mm-nevus? coin lezija? TV skopija plucaomgpisana senka se nalazi u plucnom parenhimu.Zamolio bih vas da mi odgovorite sta je to coin lezija

doc. dr. Neven Tudorić

Rentgenolozi ponekad za opis okruglog zasjenjenja na rtg. snimci pluća koje veličinom i pravilnim okruglim izgledom podsjeca na kovanicu nazivaju coin lezija (engleski: coin=kovani novac).