Pulmologija

majka -tumor na mozgu-mikrocelularni

božidar

majka (49 godina)je operisala mikrocelularni kancer pluća 30 novembra 2005 godine .posle poeracije su se pojavile dve tačke na mozgu .boli je glava konstantno .tražim pomoć ili savet .ako postoji nešto što može da joj produži život recite mi.inače ona je veliki borac ,izdržala je dva puta brojsovu terapiju i uspela mikrocelularni tumor da svede u čauru .ali posle operacije joj je imuni sistem oslabio i došlo je do metastaze na mozgu .prepisano joj je zračenje ,ali mi bi probali sve što može da joj pomogne. oči joj još uvek zrače optimizmom i nepredaje se i nikada se neće predati jer ja takvog borca u svom životu nisam video.pomagajte ljudi ,svaka informacija je dobrodošla .ljudi koji su imali ili imajiu sličnih iskustava neka se jave da me upute ili da se zajedno borimo protiv ove opake bolesti
.s poštovanjem božidar.

prof. dr. Neven Tudorić

Mikrocelularni karcinom pluća je tumor vrlo visokog stupnja malignosti, brzo raste i rano metastazira, obično u mozak, kosti, nadbubrežne žlijezde. Kao i sam osnovni tumor, njegove se metastaze liječe kemoterapijom i zračenjem. U slučaju metastaza u mozgu najčešće se primjenjuje zračenje s ciljem smanjenja tumorske mase. Ovim se oblikom liječenja obično postigne povoljan, iako kratkotrajan, terapijski učinak.