Pulmologija

Plućni nalaz

Marija

Molila bih VAs da mi pojasnite ozbiljnost slijedećeg nalaza. NAime, zabrinuta sam za majku koja će za mjesec dana na jodiranje štitne žlijezde, a u pslijednje vrijeme jako kašlje. Nalaz dobiven nakon snimke pluća je slijedeći:
Na snimci pluća i srca vidi se grublji bronhovaskularni pl. crtež obostrano bazalno. Sjena srca je uredna.

doc. dr. Neven Tudorić

Navedeni nalaz nije zabrinjavajuć. Grublji bronhovaskularni pl. crtež obostrano bazalno znači je čest nalaz u ljudi s bronhitisom, ali i bez većih kliničkih problema, osobito u starijih ljudi.