Pulmologija

UPALA PLUCA

Teodora

MENE INTERESUJE SVE STO MOZETE DA MI KAZETE U VEZI UPALE PLUCA KAKO DA SE HRANIM KOLIKO DA MIRUJEM KOJI SU VITAMINI NAJBOLJI ZA BRZI OPORAVAK I ZA KOJI VREMENSKI PERIOD MOGU DA SE VRATIM NORMALNIM AKTIVNOSTIMA.

doc. dr. Neven Tudorić

Na to pitanje se ne može jednoznačno odgovoriti. Važno je o kakvoj upali pluća se radi, intenzitetu poremećaja općeg stanja, uzročniku i sl.
Opće mjere, odmor, kalorična ishrana, obilniji unos tekućine (olakšava iskašljavanje) i sl. provode se do potpunog izlječenja, nestanka simptoma i normalizacije rtg. nalaza.

Mirjana

Prije 3 dana sam imala temperturu 38,5 , dok se ova dva dana ujutro probudim sa temp. od 37,5. jako kašljem (kašalj nije suh ), i imam bol u donjem stražnjem djelu prsnog koša.