Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Apiktomija

Merdita

Poštovani dali se kod prepunjenog zuba mora radit apiktomija il je dovoljna samo revizija jer sam ju več radila i zub me opet boli sad čak ga osjetim na hladno.
Hvala na odgovoru i lijep pozdrav.

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

Kod prepunjenog korijenskog kanala se u situaciji kada ne postoje patološke promjene ne radi niti revizija niti apikotomija, jer se prepunjenje smatra standardnim dijelom endodotskog zahvata.
Zub na kojem je izvađena zubna pulpa, ne može boliti na hladno, tako da Vas vjerovatno boli neki drugi zub u blizini.

Dajanica8

Lijep pozdrav
Jucer sam bila na apikotomiji 11,21,22 zuba relativno me je boljelo i sve sam osjetila .. ali sto sad nakon operacije kako ispirati,prati zube,jesti i te sve ostale navike svakidasnje? Dali voda smije doci u doticaj sa koncima? Nitko mi nije nista objasnio .. relativno mi dosta i krv ide dali to tako mora ili? Hvala na odgovoru LP

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

Normalno perite zube, nježno konce očistite četkicom.
Krvarenje na mehaničku iritaciju bi trebalo prestati nakon nekoliko dana, a krvarnje koje je spontano i bez ikakve iritacije drugi dan nakon operacije.