Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Bol iznad zuba

uzibaz

Pozdrav, šta bi mogao biti uzrok boli na dodir iznad gornje petice

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovani/a

Uzrok bi mogao biti bakterijska infekcija prostora zubne pulpe, ako je bol intenzivna i ako je zub nije vitalan.
Ako je bol blaga može se raditi o specifičnom položaju korijena koji viri iz kosti.
Također u obzir dolazi još nekoliko uzroka.

uzibaz

Da bol je blaga nedavno sam popravljao taj zub a bol na dodir se pojavila prije mozda godinu da li je moguče da još traje infekcija

uzibaz

Inače zub me ne boli ni na zagrizaj nikako samo kada dodirnem lice (obraz) iznad zuba cetvrtice i petice osjetim blagu bol. Sta bi moglo biti?

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovani/a

Predlažem Vam da posjetite svog stomatologa, te da se provjeri dali je zub živ i napravi rentgenska snimka.

Onda će se znati koji je uzrok Vašim simptomima.