Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Izvađen umnjak

JustMe88

Poštovani,prekjučer sam vadila 2 umnjaka, gornji i donji.Dobila sam antibiotik i analgetik. Gornji je prošao ok, no donji je bio malo kompliciraniji, šivana rana. Bolova uopće nije bilo (na sreću), no imam samo oteklinu na donjem dijelu, koja je topla, i osjećam neugodan miris, gnojan. Pa me zanima dal trebam ići kod stomatologa ili će ta upala proći po antibiotiku? Velim,za sada ništa ne boli, usta lagno ispirem hladnim čajem od kamilice. Puno hvala, lp

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

za sada su to normalni simptomi nakon vađenja doljnjeg umnjaka.
Ako se ne javi bol ne trebate se javljati stomatologu do zakazanog termina za vađenje konaca.

JustMe88

Poštovani, izvađeni su mi konci, dr.veli da je rana u redu, roskaste boje, na dodir jezikom osjećam malo kao nabubreno al to je vjerojatno kako je šivano. I sad mi je tu između sedmice i šivanog upao sezam, izvadila ga van i vidim nešto crno..kao točkica..dal je to od rane,ili??? I dal je, obzirom da je rana sašita, moguće da mi nešto nekako upadne u ranu, upravo tako, kraj 7.i šivanog..? Bojim se da se nešto ne inficira.. Hvala!

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

dok sam se ja vratio sa godišnjeg, predpostavljam da su svi Vaši problemi prošlost.
Dakle kod upadanja hrane u ovakvoj situaciji, trebalo bi hranu izvaditi vrlo laganim ispiranjem.