Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Lječen zub

Merdita

Dobar dan poštovani doktore.Molim vas da mi odgovorite dali je normalno da zub koji je lječen prije 2 mjeseca boli na zagriz,pitala sam zubara on kaže da je normalnoRadi se o obje 6, na jednoj 6 je doktorica probila jedan kanala i stvorila se upala,i sada nakon 2 mjeseca je vidljiva upala nakon napunjenih zubni kanala,doktor kaže da su kanali dobro napunjeni.Molim vas kolko još dugo bi me zubi mogli boljeti,više neznam dal je to ok,

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

Nije baš uobičajeno da zub boli na zagriz 2 mj. nakon endodotskog zahvata.
Međutim, nije ni nenormalno.
Ako se bol ne pojačava i nema ostalih kliničkih simptoma (naticanje), potrebno je zub slikati minimlano 6 mj., nakon punjenja kanala, kako bi se moglo uopće nešto prognozirati.