Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Peckanje jezika

kismo

Poštovani, prije 4 tjedna sam vadila zub, šestu dolje desno. Nakon 2-3 dana osjetila sam trnce u jeziku, koji su kroz nekoliko dana počeli slabljeti, pa čak i nestali ( pila sam, doduše neredovito B komplex). Unazad par dana pojavio mi se osjećaj pečenja jezika tokom cijelog dana (uglavnom vrha jezika, koji je i blago crven), a i neka suhoća usta. Što mi je činiti? Nastavit cu piti B komplex. Da li je to pečenje jezika posljedica vađenja zuba i anestezije ili može biti od nečeg drugog. Pijem cca mjesec dana AD Brintellix zbog anksioznosti i paničnih napadaja, ne znam može li on uzrokovati to pečenje)? Srdačan pozdrav

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

Moglo bi se raditi o nekoliko različitih dijagnoza.
Predlažem Vam da posjetite stomatologa, tj. najbolje bi bilo da se za pomoć obratite specijalistu oralne medicine.
Svakako nastavite piti b-komplex ako je uzrok povreda živca.
U popisu standardnih nuspojava lijeka koji koristite nisam našao ove simptome, što ne znači da to nije uzrok.