Dentalna patologija i endodoncija

Dean Cekić, dr. med. dent.

Stomatološka ordinacija Cekić
Zagreb, Republike Austrije 5

Zaostali korijen

Iremm

Poštovanje,
Jučer sam vadila gornju lijevu šesticu, koja je bila bez krune, tj. samo dio krune je bio. Bilo je dosta komplicirano vađenje i stomatolog kaže da je izvadio dva korjena, ali da je treći još unutra, cijeli ili dijelovi..
Meni sada rana lijepo zacijeljuje, ali me brine jer je stomatolog rekao da nema veze što je korijen ili dio ostao da to tijelo može samo izbacit pa će ga on izvadit. Kad malo rana zaraste napravit ćemo rtg snimak i vidjet. Ukoliko ne izbaci tijelo, i on ostane, kakve posljedice se mogu javit, i da li je potrebno ić oralnom kirurgu bez obzira na sve.
Hvala na odgovoru
S Poštovanjem

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

postupite po uputama Vašeg liječnika, to je adekvatna taktika u ovoj situaciji.

Iremm

Hvala na odgovoru!! Samo me jos zanima kakve probleme moze stvarat taj dio sto je ostao,ukoliko ne izade sam. Da li je neophodno onda ic kirurgu.
Hvala

Dean Cekić, dr. med. dent.

Poštovana,

Ako korijen bude izazivao upalu u budućnosti, potrebno ga je izvaditi, obično malim operativnim zahvatom.
Obično takve zahvate izvode oralni kirurzi.