Akne

Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 246 | Broj poruka: 1267

Daniel Ceković, dr. med.

Ordinacija Dr. med. Hans Ulrich Seifert
Gmund am Tegernsee, Tegernseer Str. 3

akne

Morate biti prijavljeni kako bi imali pristup forumu. Prijaviti se možete na sljedeći način: ovdje

Autor Poruka

Daniel Ceković, dr. med.

13.02.2019. 21:45

Poštovana,

s obzirom da vam je LH povišen savjetujem obaviti endokrinološku obradu i isključiti sindrom policističnih jajnika koji između ostalog dovode i do pojave akni.

Lijep pozdrav

Tttt120

14.02.2019. 23:35

Hvala na odgovoru. Bila sam nedavno kod ginekologa i sve je ok. Menstruacije su redovite.
Da li postoji jos neki razlog povisenog Lh?
Lp

Merytin

10.09.2019. 17:35

Postovani,
imam 26 godina i jos uvijek se borim s aknama. Prosla sam sve standarne terapije nasih dermatologa, od hormona mi je bio mrvicu povisen testosteron, 3 godine sam pila pilule i stanje je bilo "na periode".
2017. godine sam otkrila Duac gel kojeg sam primjenjivala navecer, ujutro Cerave hidratantnu kremu i stanje se popravilo sve do nedavno.
Akne su se ponovno vratile, ali ovaj put i dosta sitnih, malih, zatvorenih komedona po obrazima, koje prije nisam imala. Ponovno koristim Duac gel, tek 2 i pol tjedna, stanje se malo smirilo, ali te sitne su ostale potpuno iste. Mislim da su to "fungal acne" (Malassezia (Pityrosporum) Folliculitis), ali nisam sigurna. U slucaju da imam i bakterijske i gljivicne akne, da li smijem koristiti Oronazol sampon s 20 mg/g ketokonazolom na lice po 5 min u kombinaciji s Duac gelom?