Bolesti štitne žlijezde

Analiza seruma

Mare-Tomi

Poštovani,

dobila sam rezultate analize krvi štitnjače, i zanima me Vaše mišljenje o tome.
Čitala sam slične odgovore, ali ovakav nisam našla, možda ga nisam vidjela, ako Vam nije problem odgovoriti na moje pitanje

TSH 4,8 mIJ/l normalne vrijednposti 0,40-4.2
hTgAt 68.7 IJ/ml normalna vrijednost <60
TPO-At >2000 IJ/ml normalna vrijednost <20

Prije 3.mj sam radila TSH i tada mi je nalaz bio 4.6 mlJ/l

Zanima me što bi to moglo značiti, kakve su posljedice toga? Dali trebam uzimati kakvu terapiju?
Uskoro idem i na ultrazvuk štitnjače.

Unaprijed hvala

Tomislav Novosel, dr. med.

Poštovana Mare-Tomi,

Bilo je dosta upita za sličan ili isti hormonalni status i nalaz pozitivnih protutijela no neće mi biti teško ponoviti. Kod Vas se radi o stanju koje se naziva Hashimotov tireoiditis u kojem pozitivna protutijela koje ste naveli ometaju rad štitnjače i uzrokuju promjene na njoj. Terapija nije potrebno do trenutka kada su nalazi hormona dobri. U ovom trenutku Vi imate povišen TSH zbog kojeg bi Vam se preporučila terapija, pogotovo ako imate neke ili sve od slijedećih simptoma; umor, neraspoloženje, manjak energije, dobivanje na masi, pucanje noktiji, pojačano ispadanje koje, povremeno lupanje srca..