Bolesti štitne žlijezde

bez štitnjače - trudnoća

malagarava

Zanima me slijedeće. Nemam šitnjaču. 2004. god. izvadila/papilarni karc. Išla tri godine na radioaktivni jod.
sada se samo kontroliram ambulantno.
Pijem eutirox tablete i u stanju sam laganog povećanja hormona štitnjače.
Koliko bivša terapija radioaktivnim jodom može utjecati na trudnoću (2004 god dobila 45 mk, ostale dvije godine 5 mk) i da li je moguća trudnoća ako sam u stanju stalne hipertieoroze?
Hvala.

Ante Škaro, dr. med.

Lijepi pozdrav,

prošlo je dosta vremena, nema opasnosti od radioaktivnog joda. Ako je granična hipertireoza niste u opasnosti. Od strane nadomjestka hormona nećete imati probleme u trudnoći.

dr Ante Škaro
Poliklinika Leptir