Bolesti štitne žlijezde

citološki nalaz štitne žlijezde

Prije 7 dana napravljena mi je punkcija desnog režnja štitnjače direktno, a na prijedlog ORL kod kojeg sam bila radi grlobolje koja je trajala više od 2 mjeseca unatoč antibioticima. Pipao je čvor veličine graška.

Citološki nalaz: u razmazu se nlaze nakupine i gole jezgre tireocita, brojne grupe Hurthlovih stanica, limfocita, veće limfatične stanice.

Nalaz UZV štitnjače:
UZV štitnjače pokazuje štitnjaču granične veličine koja ja hiperemična, bez vidljivih žarišta ili drugih promjena.

Hormoni štitnjače su kontrolirani pred 7 god., i tada su bili u redu.

Molim mišljenje o kakvoj se bolesti radi, težini, liječenju i eventualnim dodatnim pretragama. Zapravo bojim se karcinoma.
Puno hvala.
Pozdrav.

Ante Škaro, dr. med.

Lijepi pozdrav,

nalaz mi izgleda dobroćudan, vi ponovite uzv za 6 mj. tada učinite i hormone štitnjače. Ne morate se bojati karcinoma. Javite se s novim nalazima.

dr Ante Škaro
Poliklinika Leptir