Bolesti štitne žlijezde

Da li moze bit stitna...

elisa

Dobro vece postaovani kako ste...J va vam se javljam u vezi kaslja imam jak kasalj ne boli me grlo samo neprstalno kasljm kao da me nesto skakilja u grlu tesko mi je gutat to mi se pojavilo prije tri dana a pijem kontracepciju Diane 35 juce sam zavrsila sa prvom kutijo inace to mi je prva hormonaska terapija da li moze bit od toga puno se zamara lupa mi u grudnom kosu puno se znojim mnogo sam nervozna ponekad neznam sta cu sa sobom dobijem kao napad panike cijeli mjesec sam takva..Imam 68kg visoka sam 171cm jedem skroz malo a debljam se neznam sta je u pitanju da li mi mozete pomoc veliki pozdrav...Unaprijed zahvalana....

Tomislav Novosel, dr. med.

Poštovana Elisa,

Postoji mogućnost da imate nadražajni kašalj zbog povečane štitnjače kao i otežano gutanje. Dodatni simptomi koje ste naveli mogu biti uzrokovani poremećajem rada štitnjače. Potrebno je učiniti uzv štitnjače te hormone štitnjače, a nalazi će definitivno pokazati da li je štitnjača uzrok Vašim tegobama ili je potrebno obrati pažnju na ostale uzroke.