Bolesti štitne žlijezde

difuzna bolest štitnjače

banana02

Lijepi pozdrav iz vinkovaca! molim vas da mi pojasnite ovaj moj nalaz, zaista nemam pojma o čemu se tu radi nitko mi ništa nije objasnio.uzv glasi ovako citiram"odjeci su nižih visina amplituda nego normalno tkivo štitnjače,nehemogenog rasporeda iz vidljiva hipoehogena područja te hiperehogene tračke u nizu.uzv UPUČUJE NA DIFUZNU BOLEST ŠTITNJAČE.ciljana citološka punkcija 1.punktata hipoehogenog dr štitnjače : u razmazima nađene su brojne limfatične stanice(mali limfociti,transformirane limfatične stanice).histiocitarne stanice,tek po koji fagocit,manje nakupine tireocita i eritrociti. 2.punktata hipoehogenog lr štitnjače u razmazima punktata nađene su brojne limfatične stanice.( mali limfociti,transformirane limfatične stanice),histiocitarne stanice,limfohistiocitni agregati,fagociti manje nakupine tireocita i eritrociti. zaključak: kronični limfocitni tireoiditis.nalazi krvi su bili uredu osim TPO koji je bio jako visok FT4 14.6, FT3 4.91,TSH (b) 3.067 i TPO 1300. molim vas da mi bilo što od ovoga pojasnite zaista mi nitko ništa nije rekao ovaj nalaz sam dobila na ruke nakon 30 dana . stvar je u tome što je moj dio vrata i sad otečen i pokušala sam objasniti da mi nije uvijek otečeno ali nitko ništa ne govori desna strana je više otečena nego lijeva, što mi je činiti ? molim vas da mi bar nekom uputom pomognete jer zaista neznam šta sad . unaprijed vam se zahvaljujem i lijep pozdrav iz slavonije!

Ante Škaro, dr. med.

Cijenjena,

vi imate autodestruktivnu bolest štitnjače u kojoj se stvaraju antitijela koja dodatno uništavaju građu štitnjače zbog čega vaša štitnjača ne može izlučiti dovoljnjo hormona. Da bi se dobro osjećali treba dodati hormone štitnjače u terapiju i nadomjestiti te pomoći vlastitoj štitnjači da vašem organizmu priskrbi dovoljnju kolićinu hormona