Bolesti štitne žlijezde

hipertiroza struma multinodosa gl thyreoidease

snježanak

več 5g lječim hipertireozu pijem atirazol!prošle godine u 6mj nalaz ultrazvuka normalno velika štitnjača nešto promjene usg strukture!U srednjoj trečini ljevog lobusa straga vidljiv deg čvor a kranje sprijeda još jedan manji hipogeni čvor!Napravili punkciju koja nije uspjela nisu uzeli dovoljno materijala od tada endokrinelog odgađa ponoviti jer imam ugrađenu mintralnu valvulu pijem marivarin!A ja imim od 2 mj problem sa gutanjem i on to zna,jako mi to stvara probleme naročito noču i kad jedem,u Vinogradskoj se lječim i tek če biti ultrazvuk u 12 mj a sad su godišnji,Molim vaš savjet i mišljenje!HVALA

Ante Škaro, dr. med.

Cijenjena,

vjerojatno vam štitnjača radi smetnje na vratu zbog lošeg hormonalnog statusa, neka se ponovi ciljana citopunkcija iz sigurnosnih razloga. Ja bih kod vas u skoro vrijeme donio odluku sa trajno rješenje vaše hipertireoze jer je prošlo 5 godina ili liječenje radioaktivnim jodom ili ako dopusti kardiolog i operativno odstranjenje štitnjače.

snježanak

poštovanje doktore pišem vam ponovo jersaqm prije napravila ultrazvuk od planiranog te nanaz u ljevom i desnom režnju manji čvoriči a u istmusu veličine2,7 puta1,6 sada je jako veči a nalaz scintrigrafije povečana štitnjača proširenog istmičnog djela nehomogene raspodjeleRI !Stintigrafski hladni čvor!20 sam naručena na konzilij kako če se dalje nastaviti jer treba operacija a ja rizičan pacijent!Molim vaše mišljenje i savjet!Hvala