Bolesti štitne žlijezde

Hashimoto thyreoiditis i poremećaj metabolizma

kruno

Poštovani,
imam već tri god. dijagnozu Hashimota. Redovito obavljam godišnju kontrolu, hormone,razinu antitijela i UZV štitnjače.
Razina hormona od prve kontrole je normalna, ali antitijela su povišena, na prvom nalazu su bila 94, sada su 320.
UZV je uvijek uredan, kako kažu malo je difuzno povećana, ali nema čvorića ili nekakvih drugih poremećaja.
No, općenito stanje organizma mi je takvo da imam simptome nesanice, znojenja, opadanja kose, prekomjerne kilaže
( 175 cm visina, 90kg),osjećaj knedle u grlu, imam i osjećaj poremećenog metabolizma, ako bi to mogla tako nazvati. Ne živim baš toliko neurednim
životom u smislu prehrane, da baš ni dkg. ne ode dole kad odlučim promijeniti prehrambene navike, a odlučim i više nego često.
Smatram da se kg. gube jedino na taj način, ali vrlo brzo i odustanem. Mene zanima, da li stvarno moje stanje uz ovu dijagnozu, utječe na poremećaj
metabolizma, ili jednostavno ja to sve umišljam?
Unaprijed zahvaljujem na Vašem odgovoru!

Ante Škaro, dr. med.

Cijenjeni,
Vi imate tipičnu sliku kronične upale i oštećene štitnjače zbog antitijela, bez obzira na dobre hormone po kliničkoj slici imate znakove relativnog manjka hormona tj. imate usporeni stanični metabolizam. Vama vjerojatno treba u th. uvesti nadomjestak hormona štitnjače. Javite mi novi nalaz hormona TSH i fT4 na e-mail: ante.skaro@stitnjaca.com

dr Ante Škaro

Poštovani,
imam već tri god. dijagnozu Hashimota. Redovito obavljam godišnju kontrolu, hormone,razinu antitijela i UZV štitnjače.
Razina hormona od prve kontrole je normalna, ali antitijela su povišena, na prvom nalazu su bila 94, sada su 320.
UZV je uvijek uredan, kako kažu malo je difuzno povećana, ali nema čvorića ili nekakvih drugih poremećaja.
No, općenito stanje organizma mi je takvo da imam simptome nesanice, znojenja, opadanja kose, prekomjerne kilaže
( 175 cm visina, 90kg),osjećaj knedle u grlu, imam i osjećaj poremećenog metabolizma, ako bi to mogla tako nazvati. Ne živim baš toliko neurednim
životom u smislu prehrane, da baš ni dkg. ne ode dole kad odlučim promijeniti prehrambene navike, a odlučim i više nego često.
Smatram da se kg. gube jedino na taj način, ali vrlo brzo i odustanem. Mene zanima, da li stvarno moje stanje uz ovu dijagnozu, utječe na poremećaj
metabolizma, ili jednostavno ja to sve umišljam?
Unaprijed zahvaljujem na Vašem odgov