Bolesti štitne žlijezde

Hasimoto terapija

goga9

Postovani! Molim savjet
Teta (86 god) ima hasimoto vcise od 20 god .
Vecina godina je pila Euthyrox a 1oo mcg svaki dan
U zadnjih 5 god Tsh se mjenjao (T3 i T4 su bili u redu)
nalaz je bio po godinama ovakav
TSH 2007=133
2010=6.05
2011= 6.42
Onda je povecala Euthyrox a 150 mcg svaki dan
Lipanj 2011=0.15
Listopad 2011=0.29
Sad smo sami smanjili opet na Euthyrox a 1oo
Molimo vas savjet da koji terapiju da nastavi
da li da nastavi uzimati 150 mcg ili 100 mcg dnevno?
Unapred hvala

Tomislav Novosel, dr. med.

Poštovana Goga9,

Nije neubičajeno da kod pacijenata s Hashimotovim tireoiditisom dođe do potrebe za promijenom doze lijeka. To se može dogoditi nakon kraćeg kao i nakon dužeg perioda uzimanja lijeka. Dobro ste napravili što ste smanjili dozu. Sada je potrebno učiniti kontrolu hormona štitnjače i TSH dva mjeseca od promjene doze te prema nalazu odrediti daljnju terapiju.

goga9

Postovani!
Napravili smo danas 3/5 novi nalaz kako ste preporucili
koji je sljedeci
 T3 = 1.12 L
T4 =118.65
TSH= 12.8 H
Molim vas savjet za daljnju terapiju
Puno vam hvala

Tomislav Novosel, dr. med.

Poštovana Goga9,

Iz navedenih nalaza je vidljivo da je Vaša teta u stanju hipotireoze, tj. da ima manjak hormona štitnjače zbog čega bi trebala povisiti dozu. Kako je ovaj forum informativne prirode savjetovao bih Vam da dođete u ambulantu, ponedjeljak ili četvrtak na pregled i daljnje liječenje.