Bolesti štitne žlijezde

Novi nalaz

goga9

Postovani!
Napravili smo danas novi nalaz kako ste preporucili koji je sljedeci
T3 = 1.12 L
T4 =118.65
TSH= 12.8 H
Molim vas savjet za daljnju terapiju
Puno vam hvala

josip1711

Sad sam čitao kako odgovratae na fprumu na razna pitanja vezana za štinjaču. Žena mi je imala težak porod. Na kraju je beba rođena carskim rezom 15.4.2012. stim da je na intenzivnoj bila 15 dana. Nakon što je izlječila Sepsu ( tragovi krvi u stolici ) , doktorica je ipak rekla da obavi pregled hormona jer je navodno muči što beba previše klima glavom ili plazi jezikom , uglavnom tako nešto i zaokružila je TPO kao najvažnijeg. Beba je izašla dan prije iz bolnice nakon što smo dobili rezultat tog nalaza.

Ove smo nalaze dobili relativno brzo i čini mi se da su u granicama međitim jedan i nije baš. Što vi mislite?

FT4 15,1 pmol/L ( 11,5-22,7 )
FT3 4,78 pmol/L ( 2,3 - 6,3 )
TSH 0,446 mU/L ( 0,3 - 5,6 )

TPO smo zadnjeg dobili koji iznosi 234 .
Ponovni pregled žene i bebe za mjesec dana.

Hvala Vam najljepša!!!

Tomislav Novosel, dr. med.

Poštovani Josip 1711,

Pročitao sam Vašu poruku i pitanje. Iz navedenog nisam siguran da li se nalazi odnose na majku ili dijete. U svakom slućaju nalazi hormona štitnjače su u granicama normale. Ono što je povišeno su protutijela anti TPO. Ono što Vam odmah na početku mogu reči je da su hormoni štitnjače puno bitniji nalaz nego nalaz anti TPO. Pozitivan nalaz protutijela govori je organizam počeo stvarati protutijela na stanice štitnjače zbog kojih bi štitnjača u jednom trenutku u životu mogla smanjeno raditi. Dok god su hormoni uredni liječenje nije potrebno. U zaključku Vam mogu reći da zbog pozitivnih protutijela su potrebne redovne kontrole kako bi se moglo djelovati u slućaju poremećaja rada štitnjače.