Bolesti štitne žlijezde

Hipertireoza?

Manuela777

Postovani,
u zadnje vrijeme patim od slijedecih tegoba; •nervozu, nemir, tresavice, pretjerano znojenje, ubrzan rad i lupanje srca, krvni tlak umjereno povišen, stolice su učestale, gubim na tjelesnoj težini makar dobro jedem, gubitak snage.
Kardioloske pretrage su obavljene i uredne. Nakon toga me je moj doktor opce prakse slao na vadenje krvi hormona stitnjace; rezultati su slijedeci; TSH-1,48 / T3 -1,9 / T4- 152.
Dali to znaci da Hipertireozu mogu iskljuciti? Jer onkaze da su hormoni ok i da moje tegobe ne izaziva stitnjaca.

Unaprjed hvala.

Lp
Manuela

Tomislav Novosel, dr. med.

Poštovana Manuela777,

Uvidom u Vaše nalaze hipotireozu možete sigurno isključiti. S obzirom na granično visoke vrijednosti T4 preporučio bih Vam učiniti kontrolu hormona štitnjače i to TSH, T4 i fT4.